varasemate õpingute käigus läbitud vähemalt 48 EAP mahus bioloogia, geograafia, keemia või füüsika õppeaineid, et alustada õpinguid vastava aine õpetaja erialal (vaata eeldusainete nõuetele vastavate õppekavade loetelu allpool)
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse.
Bioloogiaõpetaja eriala
Füüsikaõpetaja eriala
Geograafiaõpetaja eriala
Keemiaõpetaja eriala
Kui oled lõpetanud või lõpetad mõne teise õppekava ja soovid teada, kas vajalik eeldusainete maht on täidetud, siis võta meiega ühendust regina.soobard@ut.ee.
Erialakatse toimub vestluse vormis 2. juulil 2024 kell 10.00 aadressil Vanemuise 46-108, Tartu.
Vastuvõtukomisjoniga toimuva vestluse käigus hinnatakse kandidaati järgmiselt:
Hindamine
Erialakatse suurim võimalik tulemus on 100 punkti. Erialakatse on sooritatud, kui tulemus on vähemalt 51 punkti. Kandideerimiseks vajalik miinimum on 66 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Õppides loodusainete õpetajaks, on sul võimalus anda panus õpilaste kujundamisse vastutustundlikeks maailmakodanikeks. Magistriõppe käigus mõtestad sa pedagoogilistes õppeainetes õpetamise ja õppimise olemust, samuti avastad enda potentsiaali õpilaste ja õppeprotsessi juhtimisel ning soovitud muutuste ellukutsumisel, lähtudes omandatud erialastest teadmistest ja oskustest. Sa saad õpetajakutse, et asuda tööle bioloogia-, keemia-, geograafia- või füüsikaõpetajana põhikoolis ja gümnaasiumis, ning oled väga oodatud kolleeg üle Eesti.
Tudengivarju projekti käigus veedavad tudeng ja tema erialast huvitatud õpilane või üliõpilane koos ühe päeva, et tulevane sisseastuja saaks ettekujutuse selle eriala õppetööst ja tudengielust Tartu Ülikoolis.
Kuupäeva lepivad tudeng ja vari omavahel kokku, ülikool ei ole kindlat kuupäeva määranud.
Magistriõppesse astumise avalduse saad esitada siis, kui sul on omandatud või omandamisel (kandideerimise ajal) esimese astme kõrgharidus, st on olemas bakalaureuseõppe, rakenduskõrgharidusõppe või integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppe diplom.
Meil on sessioonõpe, mis tähendab kaks korda kuus (neljapäevast pühapäevani) osalemist seminarides, loengutes ja praktikumides. Suur osa on e-õppel, tänu millele saad õpingud ühildada mugavalt igapäevaeluga.
Õppima asudes valid endale sobiva eriala, õppides kas bioloogia-, keemia-, geograafia- või füüsikaõpetajaks.
Oma õpingute toetamiseks on sul võimalus taotleda stipendiume. Avaldusi eestikeelsesse magistriõppesse astumiseks võetakse vastu SAIS-is 1. veebruarist 26. juunini 2024 (vaata üksikasjalikumat ajakava allpool).
Avalduste esitamine SAIS-is: 1. veebruarist 26. juunini.