Ana Valdmann

Konverents ERIDOB 1.-5. juuli 2024 Prantsusmaal Lyonis

14. Euroopa bioloogiaalase didaktika teadlaste konverents ERIDOB 2024 toimus 1.-5.juulil 2024 Lyonis-Prantsusmaal.

ERIDOBi eesmärk on tuua kokku bioloogia didaktika teadlased üle kogu maailma, et jagada ja arutada oma uurimistööd ja selle tulemusi. Ühing asutati 1986. aastal Pierre Clémenti ja Horst Bayrhuber'i poolt ning sellest ajast alates on iga kahe aasta tagant korraldatud konverents. Meile on suur au korraldada Euroopa kõige olulisem bioloogiaalase hariduse konverents. Kohtume suurepärases ajaloolises Lyonis, mis on asutatud juba gallo-rooma perioodil Rhône’i ja Saône’i jõgede ühinemiskohas, kus nüüd asub osaliselt teadusele pühendatud muuseum. Lyoni valvavad Fourvière ja Croix-Rousse'i mäed. Pärast seda, kui Lyon oli 16. sajandil maailma siiditööstuse pealinn ja 19. sajandi lõpus kino sünnikoht, on Lyon praegu tuntud kui maailma gastronoomia pealinn. Meie linn on tuntud ka oma teadusliku ja tehnoloogilise tipptaseme poolest.

Vastu võtab  Claude Bernard Lyon 1 Ülikool, kus õpib üle 47 000 tudengi teaduse, tehnoloogia, tervise ja spordi valdkondades.

Praegusel ajal, mida iseloomustab nii tugev teaduse ootus meie ajastu väljakutsetele vastamiseks kui ka teaduslike tulemuste diskrediteerimine, on ERIDOB 2024 konverentsi teemaks "Bioloogia haridus, et ületada lõhe teaduse ja ühiskonna vahel". Oleme kindlad, et see on suurepärane võimalus alustada põhjalikke arutelusid teiste bioloogia didaktika valdkonna teadlastega.

Ettekannete teemad:

Bioloogia ja loodusainete õpetajate hoiakud andekusest ja andekate õpilaste õpetamisest - Ana Valdmann

Klassiõpetaja õppekava üliõpilaste arusaamad teaduse olemusest ning nende hoiakud teaduse olemuse õpetamise kohta - Aigi Kikkas, Miia Rannikmäe, Regina Soobard

Maapiirkonna kooli 9. ja 12. klassi õpilaste arusaamad taaskasutusest ja ringmajandusest - Anne Laius, Merike Kont

Õpilaste võime hinnata informatsiooni viiruste ja vaktsineerimise kontekstis - Katrin Vaino, Triin Rosin, Ana Valdmann

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!